Fixtures

 

Thursday 12 December

McGurk Cup round 3
Queens v Tyrone, The Dub, 7pm

 

Saturday 14 December

O'Byrne Cup round 2
Wicklow v Kildare, Aughrim, 2pm
Wexford v Laois, Enniscorthy, 2pm
Westmeath v Meath, Lakepoint Park, 2pm
Louth v Offaly, Drogheda, 2pm

McGurk Cup round 3
Antrim v Longford, The Dub, 1.30pm
Down v Fermanagh, The Dub, 1.30pm

 

Sunday 15 December

O'Byrne Cup round 2
Longford v Carlow, Pearse Park, 2pm

Walsh Cup round 2
Westmeath v Dublin, TEG Cusack Park, 1pm
Carlow v Laois, Netwatch Cullen Park, 2pm

Munster SHL round 1
Tipperary v Clare, Nenagh, 2pm

Kehoe Cup round 3
Wicklow v Meath, Arklow, 2pm
Offaly v Down, Abbottstown, 2pm

 

Wednesday 18 December

Munster SHL round 1
Cork v Kerry, Pairc Ui Rinn, 7.30pm

 

Friday 20 December

Munster SHL round 2
Limerick v Tipperary, LIT Gaelic Grounds, 7.30pm

 

Sunday 29 December

McGrath Cup round 1
Limerick v Clare, Rathkeale, 2pm
Kerry v Cork, Austin Stack Park, 2pm

Dr McKenna Cup round 1
Monaghan v Derry, Inniskeen, 2pm
Fermanagh v Down, Brewster Park, 2pm
Cavan v Armagh, Kingspan Breffni, 2pm

Munster SHL round 3
Clare v Limerick, Sixmilebridge, 2pm

Munster SHL round 2
Waterford v Cork, Fraher Field, 2pm

 

Thursday 2 January

McGrath Cup round 2
Limerick v Waterford, Fraher Field, 7.30pm
Cork v Tipperary, Pairc Ui Rinn, 7.30pm

 

Saturday 4 January

O'Byrne Cup round 3
Carlow v Kildare, TBC, 2pm
Wicklow v Longford, TBC, 2pm
Offaly v Wexford, TBC, 2pm
Louth v Westmeath, TBC, 2pm
Meath v Laois, TBC, 2pm

All-Ireland club SFC semi-finals
Corofin (Galway) v Nemo Rangers (Cork), Ennis, 1.30pm - TG4
Ballyboden St Endas (Dublin) v Kilcoo (Down), Kingspan Breffni, 3.30pm - TG4

All-Ireland club IHC semi-finals
Tooreen (Mayo) v Fr O'Neills (Cork), O'Connor Park, 1.30pm
Tullaroan (Kilkenny) v Naomh Eanna (Antrim), Parnell Park, 1.30pm

All-Ireland club JHC semi-finals
Conahy Shamrocks (Kilkenny) v Eoghan Rua (Derry), Inniskeen, 1.30pm

 

Sunday 5 January

Connacht SFL quarter-final
Sligo v Roscommon, Markievicz Park, 2pm

McGrath Cup round 3
Clare v Waterford, Miltown-Malbay, 2pm
Tipperary v Kerry, Clonmel Sportsfield, 2pm

Dr McKenna Cup round 2
Tyrone v Cavan, Healy Park, 2pm
Donegal v Monaghan, Ballybofey, 2pm
Antrim v Fermanagh, TBC, 2pm

Walsh Cup round 3
Dublin v Carlow, TBC, 2pm
Laois v Westmeath, TBC, 2pm

Munster SHL round 3
Kerry v Waterford, Austin Stack Park, 2pm

Kehoe Cup semi-finals

All-Ireland club SHC semi-finals
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) v Slaughtneil (Derry), Pairc Esler, 2pm - TG4
St Thomas (Galway) v Borris-Ileigh (Tipperary), LIT Gaelic Grounds, 4pm - TG4

All-Ireland club JHC semi-finals
Micheal Breathnach (Galway) v Russell Rovers (Cork), Kilmallock, 1.30pm

 

Wednesday 8 January

Dr McKenna Cup round 3
Armagh v Tyrone, Athletic Grounds, 8pm
Derry v Donegal, Celtic Park, 8pm
Down v Antrim, Pairc Esler, 8pm

 

Saturday 11 January

O'Byrne Cup semi-finals

All-Ireland club IFC semi-finals
Mattock Rangers (Louth) v Magheracloone (Monaghan), Crossmaglen, 1.30pm
Oughterard (Galway) v Templenoe (Kerry), Gaelic Grounds, 2pm

All-Ireland club JFC semi-finals
Kilmaine (Mayo) v Na Gaeil (Kerry), Ennis, 1.30pm
Rathgarogue-Cushinstown (Wexford) v Blackhill (Monaghan), Newbridge, 1.30pm

 

Sunday 12 January

Connacht SFL semi-finals
Mayo v Galway, MacHale Park, 2pm
Leitrim v Sligo or Roscommon, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

Walsh Cup semi-finals

Munster SHL final

Kehoe Cup final

 

Friday 17/Saturday 18 January

O'Byrne Cup final

 

Sunday 19 January

Connacht SFL final
Mayo or Galway v Leitrim or Sligo or Roscommon, TBC, TBC

Walsh Cup final

 

Saturday 25 January

FL Division 1 round 1
Donegal v Mayo, MacCumhaill Park, 7.15pm
Dublin v Kerry, Croke Park, 7.15pm

FL Division 2 round 1
Armagh v Cavan, Athletic Grounds, 7pm

FL Division 3 round 1
Derry v Leitrim, Celtic Park, 5pm
Cork v Offaly, Pairc Ui Chaoimh, 6pm

FL Division 4 round 1
Carlow v Wicklow, Netwatch Cullen Park, 7pm
Waterford v Limerick, Fraher Field, 7pm

HL Division 1 Group A round 1
Tipperary v Limerick, Semple Stadium, 5.15pm

HL Division 1 Group B round 1
Laois v Wexford, MW Hire O'Moore Park, 7pm

HL Division 2A round 1
Mayo v Kerry, MacHale Park, 2pm

HL Division 2B round 1
Roscommon v Warwickshire, Dr Hyde Park, 1pm

HL Division 3B round 1
Lancashire v Cavan, Abbotstown, 2pm

 

Sunday 26 January

FL Division 1 round 1
Tyrone v Meath, Healy Park, 2pm
Galway v Monaghan, Pearse Stadium, 2.30pm

FL Division 2 round 1
Westmeath v Clare, TEG Cusack Park, 2pm
Roscommon v Laois, Dr Hyde Park, 2pm
Kildare v Fermanagh, Newbridge, 2.30pm

FL Division 3 round 1
Longford v Louth, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Tipperary v Down, Clonmel, 2pm

FL Division 4 round 1
Antrim v Wexford, Glenavy, 2pm
London v Sligo, Ruislip, 2pm

HL Division 1 Group A round 1
Galway v Westmeath, Pearse Stadium, 12.30pm
Waterford v Cork, Walsh Park, 2pm

HL Division 1 Group B round 1
Clare v Carlow, Cusack Park, 2pm
Kilkenny v Dublin, UPMC Nowlan Park, 2pm

HL Division 2A round 1
Wicklow v Antrim, Aughrim, 2pm
Offaly v Meath, Birr, 2pm

HL Division 2B round 1
Kildare v London, Newbridge, 12.30pm
Derry v Down, Owenbeg, 2pm

HL Division 3A round 1
Louth v Tyrone, Darver, 2pm
Donegal v Armagh, Letterkenny, 2pm
Monaghan v Longford, Inniskeen, 2pm

HL Division 3B round 1
Fermanagh v Leitrim, Brewster Park, 2pm

 

Saturday 1 February

FL Division 1 round 2
Mayo v Dublin, MacHale Park, 7pm
Kerry v Galway, Austin Stack Park, 7pm

FL Division 2 round 2
Laois v Armagh, MW Hire O'Moore Park, 6pm
Cavan v Westmeath, Kingspan Breffni, 7pm

FL Division 3 round 2
Down v Derry, Pairc Esler, 7pm

FL Division 4 round 2
Wexford v Carlow, Wexford Park, 2pm

HL Division 1 Group A round 2
Cork v Tipperary, Pairc Ui Chaoimh, 7pm

HL Division 2B round 2
Warwickshire v Kildare, Pairc na hEireann, 2pm

HL Division 3B round 2
Sligo v Lancashire, Markievicz Park, 1pm

 

Sunday 2 February

FL Division 1 round 2
Monaghan v Tyrone, Castleblayney, 2pm
Meath v Donegal, Pairc Tailteann, 2.30pm

FL Division 2 round 2
Clare v Kildare, Cusack Park, 2pm
Fermanagh v Roscommon, Brewster Park, 2pm

FL Division 3 round 2
Louth v Tipperary, Gaelic Grounds, 2pm
Leitrim v Cork, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Offaly v Longford, O'Connor Park, 2pm

FL Division 4 round 2
Limerick v London, Kilmallock, 12pm
Wicklow v Waterford, Aughrim, 2pm
Sligo v Antrim, Markievicz Park, 2pm

HL Division 1 Group A round 2
Westmeath v Waterford, TEG Cusack Park, 2pm
Limerick v Galway, LIT Gaelic Grounds, 2.30pm

HL Division 1 Group B round 2
Dublin v Laois, Parnell Park, 2pm
Carlow v Kilkenny, Netwatch Cullen Park, 2pm
Wexford v Clare, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 2
Meath v Wicklow, Pairc Tailteann, 12.30pm
Antrim v Mayo, Loughgiel, 2pm
Kerry v Offaly, Austin Stack Park, 2pm

HL Division 2B round 2
Down v Roscommon, Ballycran, 12.30pm
London v Derry, Ruislip, 2pm

HL Division 3A round 2
Longford v Louth, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Armagh v Monaghan, Athletic Grounds, 2pm
Tyrone v Donegal, Healy Park, 2pm

HL Division 3B round 2
Cavan v Fermanagh, Kingspan Breffni, 2pm

 

Saturday 8 February

FL Division 1 round 3
Dublin v Monaghan, Croke Park, 7pm

FL Division 2 round 3
Armagh v Kildare, Athletic Grounds, 7pm

FL Division 4 round 3
Waterford v Wexford, Fraher Field, 7pm

 

Sunday 9 February

FL Division 1 round 3
Meath v Mayo, Pairc Tailteann, 2pm
Donegal v Galway, Letterkenny, 2pm
Tyrone v Kerry, Healy Park, 2pm

FL Division 2 round 3
Westmeath v Fermanagh, TEG Cusack Park, 2pm
Laois v Cavan, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Roscommon v Clare, Dr Hyde Park, 2pm

FL Division 3 round 3
Derry v Tipperary, Owenbeg, 1pm
Longford v Leitrim, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Offaly, Gaelic Grounds, 2pm
Cork v Down, Pairc Ui Chaoimh, 2pm

FL Division 4 round 3
Carlow v Limerick, Netwatch Cullen Park, 2pm
Wicklow v Sligo, Aughrim, 2pm
London v Antrim, Ruislip, 2pm

 

Saturday 15 February

HL Division 1 Group A round 3
Limerick v Waterford, LIT Gaelic Grounds, 7pm

HL Division 1 Group B round 3
Carlow v Dublin, Netwatch Cullen Park, 7pm

HL Division 2A round 3
Meath v Kerry, Trim, 2pm

HL Division 2B round 3
Down v Warwickshire, Ballycran, 1pm

 

Sunday 16 February

HL Division 1 Group A round 3
Westmeath v Cork, TEG Cusack Park, 2pm
Galway v Tipperary, Pearse Stadium, 2pm

HL Division 1 Group B round 3
Clare v Laois, Cusack Park, 2pm
Wexford v Kilkenny, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 3
Mayo v Wicklow, MacHale Park, 1pm
Offaly v Antrim, O'Connor Park, 2pm

HL Division 2B round 3
Roscommon v London, Dr Hyde Park, 1pm
Derry v Kildare, Owenbeg, 2pm

HL Division 3A round 3
Longford v Armagh, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Donegal, Darver, 2pm
Monaghan v Tyrone, Castleblayney, 2pm

HL Division 3B round 3
Fermanagh v Sligo, Brewster Park, 2pm
Leitrim v Cavan, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

 

Saturday 22 February

FL Division 1 round 4
Dublin v Donegal, Croke Park, 7pm

FL Division 2 round 4
Fermanagh v Cavan, Brewster Park, 7pm

FL Division 3 round 4
Down v Longford, Pairc Esler, 7pm
Tipperary v Cork, Semple Stadium, 7pm

FL Division 4 round 4
Sligo v Waterford, Markievicz Park, 2pm

HL Division 1 Group B round 4
Dublin v Wexford, Croke Park, 5pm
Laois v Carlow, MW Hire O'Moore Park, 7pm

HL Division 2A round 4
Wicklow v Kerry, Aughrim, 2pm

HL Division 2B round 4
Derry v Warwickshire, Owenbeg, 1pm

HL Division 3B round 4
Lancashire v Fermanagh, Abbotstown, 2.30pm

 

Sunday 23 February

FL Division 1 round 4
Kerry v Meath, Fitzgerald Stadium, 1pm
Galway v Tyrone, Tuam Stadium, 2pm
Monaghan v Mayo, Clones, 2pm

FL Division 2 round 4
Clare v Laois, Cusack Park, 2pm
Westmeath v Armagh, TEG Cusack Park, 2pm
Kildare v Roscommon, Newbridge, 2.30pm

FL Division 3 round 4
Derry v Louth, Owenbeg, 2pm
Leitrim v Offaly, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

FL Division 4 round 4
Wexford v London, Wexford Park, 12pm
Limerick v Wicklow, Rathkeale, 2pm
Antrim v Carlow, Glenavy, 2.30pm

HL Division 1 Group A round 4
Waterford v Galway, Walsh Park, 2pm
Cork v Limerick, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Tipperary v Westmeath, Nenagh, 2pm

HL Division 1 Group B round 4
Kilkenny v Clare, UPMC Nowlan Park, 2pm

HL Division 2A round 4
Antrim v Meath, Loughgiel, 12.30pm
Mayo v Offaly, MacHale Park, 2pm

HL Division 2B round 4
Kildare v Roscommon, Newbridge, 12.30pm
London v Down, Ruislip, 2pm

HL Division 3A round 4
Armagh v Louth, Athletic Grounds, 2pm
Donegal v Monaghan, Letterkenny, 2pm
Tyrone v Longford, Healy Park, 2pm

HL Division 3B round 4
Sligo v Leitrim, Markievicz Park, 2pm

 

Saturday 29 February

FL Division 1 round 5
Mayo v Kerry, MacHale Park, 7.15pm
Tyrone v Dublin, Healy Park 7.15pm

FL Division 2 round 5
Laois v Kildare, MW Hire O'Moore Park, 7pm

FL Division 4 round 5
London v Wicklow, Ruislip, 1pm
Wexford v Sligo, Wexford Park, 2pm
Waterford v Carlow, Fraher Field, 7pm

 

Sunday 1 March

FL Division 1 round 5
Donegal v Monaghan, Ballyshannon, 2pm
Meath v Galway, Pairc Tailteann, 2.30pm

FL Division 2 round 5
Fermanagh v Armagh, Brewster Park, 2pm
Roscommon v Westmeath, Dr Hyde Park, 2pm
Cavan v Clare, Kingspan Breffni, 2.30pm

FL Division 3 round 5
Louth v Leitrim, Gaelic Grounds, 2pm
Cork v Derry, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Longford v Tipperary, Glennon Bros Pearse Park, 2.30pm
Offaly v Down, O'Connor Park, 2.30pm

FL Division 4 round 5
Antrim v Limerick, Glenavy, 2pm

HL Division 1 Group A round 5
Galway v Cork, Pearse Stadium, 2pm
Limerick v Westmeath, LIT Gaelic Grounds, 2pm
Tipperary v Waterford, Semple Stadium, 2pm

HL Division 1 Group B round 5
Clare v Dublin, Cusack Park, 2pm
Laois v Kilkenny, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Wexford v Carlow, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 5
Meath v Mayo, Trim, 12.30pm
Kerry v Antrim, Austin Stack Park, 12.30pm
Offaly v Wicklow, O'Connor Park, 12.30pm

HL Division 2B round 5
Down v Kildare, Ballycran, 2pm
Roscommon v Derry, Athleague, 2pm
Warwickshire v London, Pairc na hEireann, 2pm

HL Division 3A round 5
Longford v Donegal, Glennon Bros Pearse Park, 12.30pm
Monaghan v Louth, Inniskeen, 12.30pm
Armagh v Tyrone, Athletic Grounds, 12.30pm

HL Division 3B round 5
Cavan v Sligo, Kingspan Breffni, 12.30pm
Leitrim v Lancashire, Pairc Sean Mac Diarmada, 12.30pm

 

Saturday 14 March

FL Division 1 round 6
Donegal v Tyrone, MacCumhaill Park, 7pm

FL Division 2 round 6
Armagh v Roscommon, Athletic Grounds, 6.30pm

FL Division 4 round 6
Waterford v London, Fraher Field, 5pm
Carlow v Sligo, Netwatch Cullen Park, 7pm

 

Sunday 15 March

FL Division 1 round 6
Galway v Mayo, Pearse Stadium, 2pm
Dublin v Meath, Croke Park, 2pm
Monaghan v Kerry, Inniskeen, 2pm

FL Division 2 round 6
Clare v Fermanagh, Cusack Park, 2pm
Westmeath v Laois, TEG Cusack Park, 2pm
Kildare v Cavan, Newbridge, 2pm

FL Division 3 round 6
Down v Leitrim, Pairc Esler, 2pm
Cork v Louth, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Derry v Longford, Celtic Park, 2pm
Tipperary v Offaly, Semple Stadium, 2pm

FL Division 4 round 6
Wicklow v Antrim, Aughrim, 2pm
Limerick v Wexford, Rathkeale, 2pm

 

Sunday 22 March

FL Division 1 round 7
Kerry v Donegal, Austin Stack Park, 2pm
Galway v Dublin, Pearse Stadium, 2pm
Mayo v Tyrone, MacHale Park, 2pm
Monaghan v Meath, Clones, 2pm

FL Division 2 round 7
Cavan v Roscommon, Kingspan Breffni, 2pm
Clare v Armagh, Cusack Park, 2pm
Kildare v Westmeath, Newbridge, 2pm
Fermanagh v Laois, Brewster Park, 2pm

FL Division 3 round 7
Longford v Cork, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Down, Gaelic Grounds, 2pm
Leitrim v Tipperary, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Offaly v Derry, O'Connor Park, 2pm

FL Division 4 round 7
Antrim v Waterford, Glenavy, 1pm
Wexford v Wicklow, Wexford Park, 1pm
London v Carlow, Ruislip, 1pm
Sligo v Limerick, Markievicz Park, 1pm