The Meath championship is back in full swing. Here is a round-up of results from all the different levels.
Thursday 27 July
SHC Group B Round 4
Kiltale 3-26 Boardsmill 0-7
IHC Group A Round 4
Kilmessan 1-10 Kildalkey 0-10
JCFC Group B Round 3
Duleek-Bellewstown 4-13 Moynalty 0-10
Wednesday 26 July
JBFC - Group A Round 4
Slane 4-27 St. Paul's 0-6
Tuesday 25 July
SFC - Group B Round 2
O'Mahony's 0-12 St. Colmcille's 0-9
IFC - Group A Round 2
St Michael's 1-14 Trim 1-13
IFC - Group A Round 2
Dunderry 0-12 Longwood 0-10
IFC - Group B Round 2
Castletown 2-14 Curraha 0-19
JAFC - Group A Round 3
Meath Hill 4-16 Clonard 3-6
JAFC - Group B Round 4
St Brigid's 4-10 St Vincents 1-10
Monday 24 July
SFC - Group B Round 2
Seneschalstown 3-16 Blackhall Gaels 2-12
SFC - Group C Round 2
St Peter's, Dunboyne 2-14 Skryne 0-10
IFC - Group A Round 2
Ballinlough 1-10 Drumbaragh 0-9
JAFC - Group B Round 4
Moylagh 3-18 Kilmainhamwood 2-7
JAFC - Group B Round 4
Carnaross 1-11 Dunsany 0-13
JAFC - Group A Round 3
Clann na nGael 3-14 Moynalty 1-8
JAFC Group C Round 3
Drumconrath 0-18 Cortown 0-09
Sunday 23 July
SFC - Group C Round 2
Dunshaughlin 1-11 Na Fianna 1-11
SFC - Group A Round 2
Wolfe Tones 2-12 Donaghmore/Ashbourne 1-15
Summerhill 1-12 Gaeil Colmcille 0-11
IFC - Group B Round 2
Kilmainham 0-13 Ballinabrackey 0-11
JAFC - Group C Round 5
St Peter's, Dunboyne 1-14 Summerhill 1-9
JBFC - Group A Round 4
St Mary's 4-19 Dunderry 0-8
JBFC - Group B Round 4
Trim 2-21 Na Fianna 2-11
JBFC - Group C Round 4
Moynalvey 1-13 Nobber 1-13
JCFC Group C Round 3
Blackhall Gaels 1-12 Clann na nGael 1-8
JDFC Group A Round 3
Carnaross 3-9 Wolfe Tones 0-8
Ballinabrackey 2-14 Ballinlough 1-4
Friday 21 July
SFC - Group A Round 2
Rathkenny 0-13 Duleek-Bellewstown 1-6
SFC - Group C Round 2
Ratoath 1-16 St Patrick's 1-7
JAFC - Group C Round 5
Skryne 1-17 Dunshaughlin 0-12
Seneschalstown 2-21 Simonstown 2-8
Wolfe Tones 3-19 O'Mahony's 0-7
JBFC - Group B Round 4
Gaeil Colmcille 1-20 Donaghmore/Ashbourne 1-10
JCFC Group B Round 3
Syddan 0-11 Summerhill 0-4
JCFC Group C Round 3
St. Michaels 2-11 Dunsany 1-10
St Ultan's 2-11 Trim 1-14
JDFC Group B Round 3
Drumbaragh 0-16 Bective 2-6
St Peters, Dunboyne 4-12 Clonard 0-11
Thursday 20 July
SFC - Group B Round 2
Simonstown 2-17 Moynalvey 0-11
JBFC - Group A Round 4
Kilbride 1-12 Boardsmill 0-7
Tweet