Tuesday, 31st March 2015
Under 14 Football League Division 2 Round 1
All games at 6.45pm
Allen Park: Clonguish Óg V St. Patrick's Óg Joe Mc Dermott
Flood Park: Carrick Sarsfields V Wolfe Tones Óg Michael Farrell
The Laurels: Northern Gaels V Ballymahon Forgney Gaels Emmet Masterson
Páirc na nGael: St. Francis V St. Colmcille's Pauric Mc Gee
Under 14 Football League Division 3 Round 1
All games at 6.45pm
Monaduff: St Vincent's V Granard/Ballymore Conceded
Páirc Chiarán: Southern Gaels V Clonbroney
Western Gaels V BYE
Féile Plate Football Final
Ml Fay Park: Longford Slashers V St. Dominic's 7pm
Wednesday, 1st April 2015
Go Games Information Night in Aras Uí Bhriain @ 7pm
(deciding of fixtures for U8, U10, U12 & Revision of Games Program)
(All Underage Sections MUST be represented)
Reserve League 1 Rd. 3
Allen Park: Clonguish V Fr Manning Gaels 8:30pm
Thursday, 2nd April 2015
Leinster U21 Football Championship Final
Special Minor Football League Division 1 Gp. 2
Páirc na nGael: St. Francis / St. Vincent's V Carrick Sarsfields 6:45pm
Special Minor Football League Division 2
Leo Casey Park: Ballymahon Forgney Gaels V St. Dominic's / Moydow Harpers Óg 6:45pm
Friday, 3rd April 2015
Reserve League 2 Rd. 3
Killashee: St Brigid's V Carrickedmond 6pm
Saturday, 4th April 2015
Allianz National Hurling League Final
Donaghmore Ashbourne, Co. Meath: Longford V Warwickshire 3pm
Reserve League 1 Rd. 4
Mc Gee Park: Colmcille V St Mary's 6pm
Michael Fay Park: Longford Slashers V Dromard 6pm
Monaduff: Fr Manning Gaels V Emmet Óg 7pm
Mostrim V BYE
Reserve League 2 Rd. 4
The Laurels: St Columba's V Ballymahon 6pm
Páirc Chiarán: Cashel V St Brigid's 7pm
Carrickedmond V BYE
Reserve League 3 Rd. 4
All Games at 6pm
Flood Park: Legan Sarsfields V Sean Connolly
Moydow: Moydow Harpers V Ballymore
Dunbeggan: Grattan Óg V Kenagh
St Columba's V BYE
Under 14 Football League Division 3 Round 1
Mc Gann Park: Longford Slashers V St. Dominic's 1pm Jimmy Mc Cormack
Féile Cup Football Final
Devine Park: Granard Ballymore V Killoe Óg 12Noon
Féile Shield Football Final
Devine Park: Carrick Sarsfields V Wolfe Tones Óg 11am
U14 Football Development Squad
U15 Football Development Squad Challenge V Leitrim
U10 Respect Exhibition Go Games Blitz 1
(All blitzes in Glennon Brothers Pearse Park)
Blitz 1: 2pm
Blitz 2: 3:30pm
Blitz 3: 5pm
Sunday, 5th April 2015
Easter Sunday
Allianz National Football League Rd. 7
Dr. Cullen Park: Carlow V Longford 2pm
Reserve League 3 Rd. 4
Emmet Park: Emmet Óg V Mostrim 11am
Monday, 6th April 2015
Easter Bank Holiday
Reserve League 1 Rd. 4
Oliver Lynch Park: Abbeylara V Clonguish 6pm
Minor Football League Division 1 Rd. 2
Michael Fay Park: Longford Slashers V Northern Gaels 12 noon
Keenan Park: St. Patrick's Óg V St. 7pm Frank Toher
Clonbonny: Western Gaels V Clonguish Óg 7pm
Killoe Óg V BYE
Minor Football League Division 2 Rd. 2
All games at 7pm
Shroid: St. Mel's V Carrick Sarsfields Jimmy Mc Cormack
Maguire Park: Clonbroney/Wolfe Tones V Southern Gaels Tony Gaffney
Mc Gann Park: St. Dominic's / Moydow Harpers Óg V St. Francis/St. Vincent's
Higginstown: Granard/Ballymore V Ballymahon Forgney Gaels
Monday, 6th April 2015 - Sunday, 12th April 2015
National Go Games Week
Tuesday, 7th April 2015
All County League Division 2 Round 2
Emmet Park: Sean Connolly V Ballymore 8.30pm
U14 Football Development Squad Profiling & Easter Camp
U15 Football Development Squad Easter Camp
U16 Football Development Squad Easter Camp
Wednesday, 8th April 2015
U14 Football Development Squad Easter Camp
U15 Football Development Squad Easter Camp
U16 Football Development Squad Easter Camp
Thursday, 9th April 2015
Juvenile Football League Division 2 Group 1 Round 1
All games at 7pm
Páirc na nGael: St. Francis/St. Vincent's V Carrick Sarsfields
Leo Casey Park: Ballymahon Forgney Gaels V Northern Gaels
McGann Park: St. Dominic's / Moydow Harpers Óg V St. Patrick's Óg
Juvenile Football League Division 2 Group 2 Round 1
All Games at 7pm
Clonbonny: Western Gaels V Longford Slashers
Páirc Chiarán: Southern Gaels V Clonbroney/Wolfe Tones
Clonguish Óg V BYE
U16 Cross Border Club Football League Group 1 Round 1
All games at 7pm
Mullahoran: Erne Gaels V St. Colmcille's
Ml Fay Park: Longford Slashers V Fenagh-St Caillins
U16 Cross Border Club Football League Group 2 Round 1
All games at 7pm
Lacken GAA: Southern Gaels (Cavan) V Killoe Óg
Higginstown: Granard/Ballymore V Mohill