Limerick G.A.A. Week Fixtures:
Thursday 30th June
County
Junior A Hurling League Final
Doon v Na Piarsaigh in Kilmallock at 7.30pm (extra time if required)
Hurling League Division 2
Croom v Bruff in Croom at 7.30pm
Ballybrown v Monaleen in Ballybrown at 7.30pm
City G.A.A.
Junior A Football Championship
Sponsored by Horse & Hound
Kildimo/Pallaskenry v Na Piarsaigh in Mungret at 6.45pm
Crecora/Mainster v Monaleen in Rhebogue at 7pm
South G.A.A.
Senior Hurling Championship Quarter Final
Kilmallock v Effin in Bruff at 7.30pm
Minor Hurling League
Sponsored by AIB Bank Kilmallock
Bruff v Kilacolla Gaels in Bruff at 7pm
West G.A.A.
Junior A Hurling Championship
Tournafulla v Askeaton in Knockaderry at 7.30pm
Friday 1st July
County
Premier Minor Hurling Championship Round 3
Monaleen v Doon in Monaleen at 7.30pm
Murroe/Boher v Kilmallock in Boher at 7.30pm
Mungret/St Paul's v Na Piarsaigh in Mungret at 7.30pm
Adare v Garryspillane in Adare at 7.30pm
Football League Division 1
Newcastlewest v St Kieran's in Newcastlewest at 7.30pm
Hurling League Division 3 Round 6
Knockaderry v Cappamore in Knockaderry at 7.30pm
Minor 13 A Side Competition Group 1 Round 3
Glenroe v Dromcollogher/Broadford in Glenroe at 7.30pm
Croagh/Kilfinny v Askeaton in Croagh at 7.30pm
Minor 13 A Side Competition Group 2 Round 3
Crecora/Manister v Ballybricken/Bohermore in Crecora at 7.30pm
Dromin/Athlacca v Tournafulla in Athlacca at 7.30pm
Templeglantine v Croom in Templeglantine at 7.30pm
East G.A.A.
Minor Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
South Liberties v Cappamore in Dooley Park at 7.30pm
Kilteely/Dromkeen v Pallasgreen in Kilteely at 7.30pm
South G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Sponsored by Dan Dooley Ford Knocklong
Bruree v Effin in Kilmallock at 7.30pm
Minor Football League
Bruff v Hospital in Hospital at 7.30pm
West
Intermediate Hurling Final
Granagh/Ballingarry v Newcastlewest in Dromcollogher at 7.30pm
Minor Hurling Championship
Ballybrown v Kildimo Pallaskenry in Clarina at 7.30pm
Southside Gaels v Knockaderry/Monagea in Claughaun at 7.30pm
Saturday 2nd July
Inter-County
All Ireland Senior Hurling Qualifier
Limerick v Westmeath in Mullingar at 5pm
County
Hurling League Division 1 Round 7
Patrickswell v Na Piarsaigh in Patrickswell at 7.30pm
Kilmallock v Knockainey in Kilmallock at 7.30pm
Doon v Murroe/Boher in Doon at 7.30pm
Adare v Ahane in Adare at 7.30pm
Hurling League Division 2 Round 7
Effin v Granagh/Ballingarry in Effin at 7.30pm
South Liberties v Ballybrown in Dooley Park at 7.30pm
Hurling League Division 3 Round 7
Cappamore v Pallasgreen in Cappamore at 7.30pm
Blackrock v Glenroe in Kilfinane at 7.30pm
Hurling League Division 4 Round 7
Kildimo/Pallaskenry v Feenagh/Kilmeedy in Pallaskenry at 7.30pm
St Kieran's v Dromcollogher/Broadford in Coolcappa at 7.30pm
Hurling League Division 5 Round 7
Ballybricken/Bohermore v Claughaun/Old Christians in Ballybricken at 7.30pm
Killeedy v Staker Wallace in Killeedy at 7.30pm
Crecora/Manister v Askeaton in Crecora at 7.30pm
East G.A.A.
Junior A Hurling championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Ballybricken/Bohermore v Doon in Caherconlish at 7.30pm
West G.A.A.
Junior A Hurling Championship
Adare v Croagh/Kilfinny in Askeaton at 7pm
Sunday 3rd July
County
Junior A Football League Final
Gerald Griffins v Hospital/Herbertstown in Ballingarry at 2pm (extra time if required)
Hurling League Division 2
Monaleen v Bruff in Monaleen at 11am
Hurling League Division 3
Bruree v Dromin/Athlacca in Bruree at 6pm
East G.A.A.
Junior A Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
South/Liberties v Kilteely/Dromkeen in Dooley Park at 7pm
Brian Butler Cup
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Pallasgreen v Caherline in Pallasgreen at 7.30pm
Fedamore v Ahane in Fedamore at 7.30pm
South G.A.A.
Intermediate Football Championship Semi Final
Sponsored by Bulgaden Castle
Bruff v Galbally in Kilfinane at 7.30pm
West G.A.A.
Junior A Hurling Championship
Killeedy v Monagea in Tournafulla at 2pm
Junior B Hurling Championship
Granagh/Ballingarry v Feohanagh in Knockaderry at 2pm
Knockaderry v Newcastlewest in Quaid Park Coolyroe at 7pm
Monday 4th July
City G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Kildimo/Pallaskenry v Na Piarsaigh in Kildimo at 7pm
Mungret/St Paul's v Claughaun in Mungret at 7pm
Tuesday 5th July
County
Football League Division 1 Round 6
Na Piarsaigh v St Patrick's in Caherdavin at 7.30pm
Ballysteen v Monaleen in Ballysteen at 7.30pm
Fr Casey's v Newcastle West in Abbeyfeale at 7.30pm
St Kieran's v Dromcollogher/Broadford in Coolcappa at 7.30pm
Football League Division 2 Round 6
Rathkeale v Athea in The Bog Garden Rathkeale at 7.30pm
Oola v Castlemahon in Oola at 7.30pm
Galbally v St Senan's in Galbally at 7.30pm
Pallasgreen v Adare in Pallasgreen at 7.30pm
Football League Division 3 Round 6
Mountcollins v Cappamore in Mountcollins at 7.30pm
Mungret/St Paul's v Glin in Mungret at 7.30pm
Minor Football 13 A Side Competition Round 1
Ballylanders v Athea in Ballylanders at 8pm
Hurling League Division 2 Round 4
Garryspillane v Croom in Knocklong at 7.30pm
East G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Fedamore v Doon in Fedamore at 8pm
Ballybricken/Bohermore v Murroe/Boher in Caherelly at 8pm
West G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Tournafulla v Killeedy in Newcastlewest at 7.45pm
Junior B Football Championship
Granagh/Ballingarry v Dromcollogher/Broadford in Feenagh at 7.45pm
Glin v St Kieran's in Askeaton at 7.45pm
Wednesday 6th July
East G.A.A.
Minor Football Championship
Sponsored by Pierse Motors Tipperary
Pallasgreen v Kilteely/Dromkeen in Pallasgreen at 8pm
Thu 30 Jun
County Hurling League Division 2, Venue: Croom, (Round 5), Croom V Bruff 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 2, Venue: BALLYBROWN GAA, (Round 6), Ballybrown V Monaleen 19:30, Ref: TBC
County Junior A Hurling League , Venue: Caherconlish, (Final ), Doon V Na Piarsaigh 19:30, Ref: TBC
South Senior Hurling Championship , Venue: KIlfinane, (Quarter final ), Kilmallock V Effin 19:30, Ref: John Scully
Division 1 SMHL , Venue: Bruff, (round 3 ), Killacolla Gaels V Bruff 19:00, Ref: John Paul Kiely
West Junior A Hurling Championship (Group 2 ), Venue: Knockaderry, (Round 2), Tournafulla V Askeaton 19:30, Ref: Sean Hartnett
CJAFC16, Venue: Mungret, (1), Kildimo/Pallaskenry V Na Piarsaigh 18:45, Ref: Michael Woulfe
CJAFC16, Venue: St Patricks, (1), Crecora Manister V Monaleen 19:30, Ref: Michael Mann
EAST JUNIOR B HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Pallasgreen, (Round 1), Pallasgreen V Ballybricken Bohermore 19:45, Ref: Brian Stapleton
EAST SENIOR FOOTBALL CHAMPIONSHIP, Venue: Mackey Park, (Quarter Finals), Ahane V Cappamore 19:30, Ref: TBC
Fri 01 Jul
County Premier Minor Hurling Championship, Venue: Mungret St Pauls., (Round 3), Mungret St Paul's V Na Piarsaigh 19:30, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship, Venue: Boher, (Round 3), Murroe Boher V Kilmallock 19:30, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship, Venue: Adare, (Round 3), Adare V Garryspillane 19:30, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship, Venue: Monaleen, (Round 3), Monaleen V Doon 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 1, Venue: Glenroe, (Round 3), Glenroe V Dromcollogher Broadford 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 1, Venue: Croagh, (Round 3), Croagh Kilfinny V Askeaton 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 1, Venue: Pairc Ide Naofa, (Round 3), Killeedy V Caherline 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 2, Venue: Dromin/Athlacca, (Round 3), Dromin Athlacca V Tournafulla 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 2, Venue: Crecora, (Round 3), Crecora Manister V Ballybricken Bohermore 19:30, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 2, Venue: Templeglantine, (Round 3), Templeglantine V Croom 19:30, Ref: TBC
County Football League Division 1, Venue: Newcastlewest, (Round 5), Newcastle West V St Kieran's 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 3, Venue: Knockaderry, (Round 6), Knockaderry V Cappamore 19:30, Ref: Michael Mann
South Minor Football League , Venue: St Johns Park, (Round 2 ), Hospital Herbertstown V Bruff 19:30, Ref: Michael Lyons
West Minor Hurling Championship, Venue: BALLYBROWN GAA, (Round 3), Ballybrown V Kildimo-Pallaskenry 19:30, Ref: TBC
West Minor Hurling Championship, Venue: The Bog Garden, (Round 3), Granagh Ballingarry Rathkeale V Tournafulla 19:30, Ref: TBC
West Minor Hurling Championship, Venue: Rhebogue, (Round 3), Southside Gaels V Knockaderry 19:30, Ref: TBC
West Minor Hurling Championship, Venue: Newcastlewest, (Round 3), Newcastle West V St Kieran's 19:30, Ref: TBC
EAST MINOR HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Kilteely, (Round 3), Kilteely Dromkeen V Pallasgreen 19:30, Ref: Philip Dee
EAST MINOR HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Dooley Park, (Round 3), South Liberties V Cappamore 19:30, Ref: Michael Flannery
Sat 02 Jul
County Hurling League Division 1, Venue: Patrickswell, (Round 7), Patrickswell V Na Piarsaigh 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 1, Venue: Doon, (Round 7), Doon V Murroe Boher 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 1, Venue: Kilmallock, (Round 7), Kilmallock V Knockainey 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 1, Venue: Adare, (Round 7), Adare V Ahane 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 2, Venue: Dooley Park, (Round 7), South Liberties V Ballybrown 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 2, Venue: Effin, (Round 7), Effin V Granagh/Ballingarry 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 3, Venue: Cappamore, (Round 7), Cappamore V Pallasgreen 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 3, Venue: KIlfinane, (Round 7), Blackrock V Glenroe 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 3, Venue: Bruree, (Round 7), Bruree V Dromin Athlacca 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 4 , Venue: Pairc Pailís Chaonraí CLG, (Round 7), Kildimo-Pallaskenry V Feenagh Kilmeedy 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 4 , Venue: St Kieran's G.A.A, (Round 7), St Kieran's V Dromcollogher Broadford 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 5, Venue: Ballybricken, (Round 7), Ballybricken Bohermore V Claughaun Old Christians 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 5, Venue: Crecora, (Round 7), Crecora Manister V Askeaton 19:30, Ref: TBC
County Hurling League Division 5, Venue: Pairc Ide Naofa, (Round 7), Killeedy V Staker Wallace 19:30, Ref: TBC
CJAHC16, Venue: Rathbane, (2), Patrickswell V St Patrick's 19:00, Ref: TBC
CJAHC16, Venue: Mungret, (2), Ballybrown V Monaleen 19:00, Ref: TBC
CJAHC16, Venue: Rhebogue, (2), Na Piarsaigh V Old Christians 19:00, Ref: TBC
EAST JUNIOR A HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Caherconlish, (Round 1), Ballybricken Bohermore V Doon 19:30, Ref: Philip Dee
EAST SENIOR HURLING CHAMPIONSHIP GP 1, Venue: Doon, (Round 1), Murroe Boher V Doon 19:30, Ref: TBC
Sun 03 Jul
County Junior A Football League , Venue: Ballingarry, (Final ), Gerald Griffins V Hospital Herbertstown 18:30, Ref: Kevin O Brien
West Junior A Hurling Championship (Group 2 ), Venue: Adare, (Round 2), Adare V Croagh Kilfinny 00:00, Ref: TBC
West Junior A Hurling Championship (Group 1), Venue: Templeglantine, (Round 2), Templeglantine V Rathkeale 00:00, Ref: TBC
West Junior A Hurling Championship (Group 1), Venue: Pairc Ide Naofa, (Round 2), Killeedy V Monagea 00:00, Ref: TBC
West Junior B Hurling Championship (Group 1), Venue: Ballingarry, (Round 2), Granagh/Ballingarry V Feohanagh 00:00, Ref: TBC
West Junior B Hurling Championship (Group 1), Venue: Askeaton, (Round 2), Askeaton V Croagh Kilfinny 00:00, Ref: TBC
West Junior B Hurling Championship (Group 1), Venue: Tournafulla, (Round 2), Tournafulla V Killeedy 00:00, Ref: TBC
West Junior B Hurling Championship (Group 2), Venue: Knockaderry, (Round 2), Knockaderry V Newcastle West 00:00, Ref: TBC
West Junior B Hurling Championship (Group 2), Venue: St Kieran's G.A.A, (Round 2), St Kieran's V Templeglantine 00:00, Ref: TBC
BRIAN BUTLER CUP, Venue: Fedamore, (QUARTER FINALS), Fedamore V Ahane 19:30, Ref: Adrian O Donnabháin
BRIAN BUTLER CUP, Venue: Pallasgreen, (QUARTER FINALS), Pallasgreen V Caherline 19:30, Ref: Michael Flannery
East Junior A Football Championship, Venue: Dooley Park, (Round 1), South Liberties V Kilteely Dromkeen 19:00, Ref: Seamus Hayes
EAST JUNIOR B HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Doon, (Round 1), Doon V South Liberties 19:30, Ref: Philip Dee
Mon 04 Jul
CJBHC16, Venue: Kildimo GAA Pitch, (1), Kildimo/Pallaskenry V Na Piarsaigh 19:00, Ref: TBC
CJBHC16, Venue: Abbeyfeale, (1), Mungret St Paul's V Claughaun 19:00, Ref: TBC
1, Venue: Gaelic Grounds, Limerick, (semi Final ), Ballybrown V Na Piarsaigh 19:00, Ref: TBC
Tue 05 Jul
County Minor Football 13aside Competition, Venue: Ballylanders, (Round 1), Ballylanders V Athea 20:00, Ref: Jonathan Scully
County Football League Division 1, Venue: Caherdavin, (Round 6), Na Piarsaigh V St Patrick's 19:30, Ref: Richard Moloney
County Football League Division 1, Venue: Abbeyfeale, (Round 6), Fr Caseys V Newcastle West 19:30, Ref: TBC
County Football League Division 1, Venue: Ballysteen, (Round 6), Ballysteen V Monaleen 19:30, Ref: Jason Mullins
County Football League Division 1, Venue: St Kieran's G.A.A, (Round 6), St Kieran's V Dromcollogher Broadford 19:30, Ref: Kevin O Brien
County Hurling League Division 2, Venue: Ballingarry, (Round 4), Granagh/Ballingarry V Bruff 19:30, Ref: Donal Neville
County Hurling League Division 2, Venue: Knocklong, (Round 7), Garryspillane V Croom 19:30, Ref: Paddy Lyons
County Football League Division 2, Venue: The Bog Garden, (Round 6), Rathkeale V Athea 19:30, Ref: Seamus Hayes
County Football League Division 2, Venue: Oola, (Round 6), Oola V Castlemahon 19:30, Ref: Eamon Phelan
County Football League Division 2, Venue: Pallasgreen, (Round 6), Pallasgreen V Adare 19:30, Ref: Johnny Murphy
County Football League Division 2, Venue: Galbally, (Round 6), Galbally V St Senan's 19:30, Ref: Philip Dee
County Football League Division 3, Venue: Abbeyfeale, (Round 6), Fr Caseys V Kilteely Dromkeen 19:30, Ref: TBC
County Football League Division 3, Venue: Mungret St Pauls., (Round 6), Mungret St Paul's V Glin 19:30, Ref: John Scully
County Football League Division 3, Venue: Claughaun GAA, (Round 6), Claughaun V Bruff 19:30, Ref: TBC
County Football League Division 3, Venue: Mountcollins, (Round 6), Mountcollins V Cappamore 19:30, Ref: Seamus Mc Namara
EAST JUNIOR B HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Ballybricken, (Round 2), Ballybricken Bohermore V Murroe Boher 20:00, Ref: TBC
EAST JUNIOR B HURLING CHAMPIONSHIP, Venue: Fedamore, (Round 2), Fedamore V Doon 20:00, Ref: TBC