County Premier Intermediate Hurling Championship
Fri, 10 Apr, Venue: Ballybrown, (Round: Round 1), Bruree V Monaleen 18:00, Ref: Trevor Mann
Sat, 11 Apr, Venue: Killmallock, (Round: Round 1), Blackrock V Dromin Athlacca 15:00, Ref: Jason O Mahony
Sat, 11 Apr, Venue: Bruff, (Round: Round 1), Pallasgreen V Garryspillane 18:00, Ref: Declan O Driscoll
Sun, 12 Apr, Venue: Killmallock, (Round: Round 1), Knockainey V Granagh/Ballingarry 18:00, Ref: Justin Daly
County Premier Minor Hurling Championship Group 1
Fri, 10 Apr, Venue: Caherdavin, (Round: Round 1), Na Piarsaigh V Pallasgreen 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Doon, (Round: Round 1), Doon V Adare 18:45, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship Group 2
Fri, 10 Apr, Venue: Newcastlewest, (Round: Round 1), Newcastle West V Patrickswell 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Kilmallock, (Round: Round 1), Kilmallock V Deel Rangers 18:45, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship
Fri, 10 Apr, Venue: Caherdavin, (Round: Round 1), Na Piarsaigh V Pallasgreen 19:00, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Doon, (Round: Round 1), Doon V Adare 19:00, Ref: TBC
County Premier Minor Hurling Championship Group 2
Fri, 10 Apr, Venue: Kilmallock, (Round: Round 1), Kilmallock V Deel Rangers 19:00, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Newcastlewest, (Round: Round 1), Newcastle West V Patrickswell 19:00, Ref: TBC
City East Minor Hurling Championship
Fri, 10 Apr, Venue: Dooley Park, (Round: Round 1), South Liberties V Ballybrown 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Monaleen, (Round: Round 1), Monaleen V Kildimo-Pallaskenry 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Mackey Park, (Round: Round 1), Ahane V Cappamore 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Round 8 Winners, (Round: Round 1), Claughaun Old Christians V St Lawrences 18:45, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition
Fri, 10 Apr, Venue: The Bog Garden, (Round: Round 1), Rathkeale V Templeglantine 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Croagh, (Round: Round 1), Croagh Kilfinny V Feohanagh 18:45, Ref: TBC
Fri, 10 Apr, Venue: Askeaton, (Round: Round 1), Askeaton V Glenroe 18:45, Ref: TBC
County Minor Hurling 13 aside Competition Group 2
Sun, 12 Apr, Venue: Pairc Ide Naofa, (Round: Round 1), Killeedy V St Patrick's 12:00, Ref: TBC
Sun, 12 Apr, Venue: Crecora, (Round: Round 1), Crecora Manister V Bruree 12:00, Ref: TBC
County Hurling League Division 1
Tue, 07 Apr, Venue: BALLYBROWN GAA, (Round: Round 2), Ballybrown V Patrickswell 18:00, Ref: Declan O Driscoll
County Football League Division 1
Mon, 06 Apr, Venue: Abbeyfeale, (Round: Round 4), Fr Caseys V Rathkeale 17:00, Ref: Sean Hartnett
Mon, 06 Apr, Venue: Monaleen, (Round: Round 4), Monaleen V St Kieran's 18:00, Ref: Adrian O Donnabhain
Tue, 07 Apr, Venue: Newcastlewest, (Round: Round 4), Newcastle West V Na Piarsaigh 19:00, Ref: Martin Doherty
County Football League Division 2
Tue, 07 Apr, Venue: Mountcollins, (Round: Round 4), Mountcollins V Galbally 19:00, Ref: Donacha O Callaghan
Tue, 07 Apr, Venue: TBC, (Round: Round 4), Castlemahon V Pallasgreen 19:00, Ref: Michael Woulfe
Tue, 07 Apr, Venue: Ballysteen, (Round: Round 4), Ballysteen V Oola 19:00, Ref: Shane Florish
Tue, 07 Apr, Venue: Adare, (Round: Round 4), Adare V St Senan's 19:00, Ref: John Paul Kiely
Sat, 11 Apr, Venue: Oola, (Round: Round 3), Oola V Adare 19:00, Ref: TBC
County Football League Division 3
Mon, 06 Apr, Venue: Claughaun GAA, (Round: Round 4), Claughaun V Gerald Griffins 16:30, Ref: Denis Richardson
Mon, 06 Apr, Venue: Mungret, (Round: Round 4), Mungret St Paul's V Kilteely Dromkeen 16:30, Ref: Eamon Phelan
Tue, 07 Apr, Venue: Glin GAA Club, (Round: Round 4), Glin V Cappamore 19:00, Ref: Patrick O Carroll
Tue, 07 Apr, Venue: Athea, (Round: Round 4), Athea V Bruff 19:00, Ref: David Dillane
County Hurling League Division 4
Sat, 11 Apr, Venue: Claughaun GAA, (Round: Round 2), Claughaun V Newcastle West 18:00, Ref: Richard Moloney
County Hurling League Division 5
Sun, 05 Apr, Venue: Ballybricken, (Round: Round 2), Ballybricken Bohermore V Kilmallock 12:00, Ref: John Paul Kiely
Mon, 06 Apr, Venue: Croagh, (Round: Round 2), Croagh Kilfinny V Tournafulla 19:00, Ref: Michael Mann
County Football League Division 4
Tue, 07 Apr, Venue: TBC, (Round: Round 2), Galtee Gaels V Ahane 19:00, Ref: John Scully
Tue, 07 Apr, Venue: Ballylanders, (Round: Round 2), Ballylanders V Cappagh 19:00, Ref: Mark Murphy
Tue, 07 Apr, Venue: Croom, (Round: Round 2), Croom V Fr Caseys 19:00, Ref: TBC
South Junior 'A' Football League
Sun, 12 Apr, Venue: John O Mahony Park, (Round: Round One), Galtee Gaels V Camogue Rovers 00:00, Ref: TBC
South Junior 'B' Football League
Sun, 12 Apr, Venue: Galbally, (Round: Round One), Galbally V Galtee Gaels 00:00, Ref: TBC
Sun, 12 Apr, Venue: TBC, (Round: Round One), Camogue Rovers V Knockainey 00:00, Ref: TBC
South Minor Football League
Sun, 12 Apr, Venue: Hospital, (Round: Round One), st johns V Galbally 00:00, Ref: TBC
South Minor 13 a Side Hurling Competition
Sun, 12 Apr, Venue: TBC, (Round: Round Two), Blackrock V Bruree 00:00, Ref: TBC
South Minor Football 13 a side Competition
Sun, 12 Apr, Venue: TBC, (Round: Round One), Galtee Gaels V Croom 00:00, Ref: TBC
West Minor A Hurling Championship
Fri, 10 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), Tournafulla V Deel Rangers 18:45, Ref: TBC
City
Sun, 05 Apr, Venue: Caherdavin, (Round: Semi final), Na Piarsaigh V Monaleen 18:00, Ref: Seamus Hayes
Tue, 07 Apr, Venue: Mungret, (Round: 1), Patrickswell V Ballybrown 18:45, Ref: Eamon Phelan
West Minor B Hurling Championship
Fri, 10 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), St Kieran's V Daithi O'Bruadair 18:45, Ref: TBC
West Intermediate Hurling Championship
Sat, 11 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), St Kieran's V Croagh Kilfinny 00:00, Ref: TBC
Sat, 11 Apr, Venue: Coolyroe, (Round: 1), Feohanagh V Knockaderry 00:00, Ref: TBC
Sat, 11 Apr, Venue: Pairc Ide Naofa, (Round: 1), Killeedy V Tournafulla 00:00, Ref: TBC
Sat, 11 Apr, Venue: Templeglantine, (Round: 1), Templeglantine V Feenagh Kilmeedy 00:00, Ref: TBC
West Junior A Football League
Thu, 09 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), Cappagh V Newcastle West 00:00, Ref: TBC
West Junior B Football League (Group A)
Thu, 09 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), Glin V Athea 00:00, Ref: TBC
Thu, 09 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), Gerald Griffins V Mountcollins 00:00, Ref: TBC
West Junior B Football League (Group B)
Thu, 09 Apr, Venue: TBC, (Round: 1), Rathkeale V Ballysteen 00:00, Ref: TBC
Thu, 09 Apr, Venue: St Kieran's G.A.A, (Round: 1), St Kieran's V St Senan's 00:00, Ref: TBC
EAST JUNIOR A & B FOOTBALL LEAGUE
Thu, 09 Apr, Venue: Fedamore, (Round: Round 2), Fedamore V South Liberties 18:30, Ref: TBC
Thu, 09 Apr, Venue: Mackey Park, (Round: Round 2), Ahane V Knockane 18:30, Ref: TBC
Thu, 09 Apr, Venue: Ballybricken, (Round: Round 2), Ballybricken Bohermore V Pallasgreen 18:30, Ref: TBC
Thu, 09 Apr, Venue: Kilteely, (Round: Round 2), Kilteely Dromkeen V Cappamore 18:30, Ref: TBC