Limerick Bord na nOg Fixtures / Results
April 22, 2014
RESULTS
Feile na nGael B Semi-Finals
Naomh Bríd 1-2, Pallasgreen 1-7;
Croagh Kilfinny 2-8, Ballybrown 0-2;
Feile na nGael A semi finals
Adare 3-2, Patrickswell 9-12;
Garryspillane 1-6, Na Piarsaigh 1-4;
U15 Hurling League Division 1A
Mungret St Paul's 3-10, Bruff 1-8;
Templeglantine W/O V Crotta O'Neill's Conceded;
Old Christians 2-7, Monaleen 3-11;
Kilmallock W/O V Na Piarsaigh Conceded;
U15 Hurling League Division 2
St Patrick's 5-6, Newcastle West 7-8;
U15 Hurling League Division 3
Shamrock Gaels 3-4, South Liberties 1-7;
Hospital Herbertstown 4-5, Caherline 2-5;
U15 Hurling League Division reduced Numbers
Bruree 1-6, Blackrock 6-6;
St Mary's Sean Finns W/O V Glenroe Conceded
U16 Hurling 11 a side Cup
Bruree 4-8, Blackrock 6-8;
U16 Football Championship Division 1
South Liberties 0-14, Claughaun 2-6;
Newcastle West W/O, Monaleen Conceded;
St Patrick's 3-11, Fr Caseys 1-7;
Mungret St Paul's 2-8, Kilmallock 6-8;
U16 Football Championship Division 2
Oola 4-8, Cappamore 1-6;
Na Piarsaigh Conceded, Monaleen W/0;
Ballybricken Bohermore 4-3 V Kildimo-Pallaskenry 5-11;
St Kieran's 0-6, Athea 4-13;
Dromcollogher Broadford 2-9 V Deel Rangers 3-6
Pallasgreen 4-10, Kilteely Dromkeen 0-5;
Murroe Boher 4-16, Ahane 4-3;
Hospital Herbertstown 7-14, Galbally 3-5;
Bruff 0-3, Askeaton 3-16;
U16 Football 13 a Side Cup
St Senan's 4-6, Knockainey 8-11;
Cois Laoi Gaels 1-6, Croom 5-11;
U16 Football 11 a side Cup
Shamrock Gaels 5-10, Blackrock 2-0;
FIXTURES
THURSDAY APRIL 24th
U16 Football 13 a Side Cup Round 3
Crecora Manister V Castletown Ballyagran 18:30;
U16 Hurling 11 a side Cup Round 1
Shamrock Gaels V St Mary's Sean Finns 19:00;
U16 Football 11 a side Cup Round 3
Mountcollins V Galtee Gaels 19:00;
FRIDAY APRIL 25th
U15 Hurling League Division 3 Round 2
Kildimo-Pallaskenry V Hospital Herbertstown 18:30;
U16 Hurling Championship Division1 Round 2
Ahane V South Liberties 19:00;
SUNDAY APRIL 27th (All Claughaun)
Feile Peil na nÒg A final
St Kieran's V Galbally 11:30;
Feile Peil na nÒg B final
Ballybrown V Na Piarsaigh 12:45;
Feile na nGael B final
Pallasgreen V Croagh Kilfinny 14:00
MONDAY APRIL 28th (First named team at home, all games 18:15 except where mentioned)
U16 Hurling Championship Division1
Murroe Boher V Mungret St Paul's;
Monaleen V Na Piarsaigh;
Kilmallock V Old Christians;
U16 Hurling Championship Division 2 Round 2
Askeaton V Newcastle West;
St Patrick's V Caherline;
Ballybrown V Cappamore;
Adare V Dromcollogher Broadford;
Croagh Kilfinny V Deel Rangers 18:45;
Bruff V Hospital Herbertstown 18:45;
Maigue Rovers V Garryspillane 19:00;
Cois Laoi Gaels V Pallasgreen 19:00;
U16 hurling Division 13 a side Round 2
Crecora Manister V Glenroe;
Claughaun V Croom;
Tournafulla V Knockainey 19:00;
WEDNESDAY APRIL 30th (First named team at home, all games 18:15 except where mentioned)
U15 Hurling League Division 1A Round 2
Patrickswell V Mungret St Paul's;
Na Piarsaigh V Old Christians;
Monaleen V Kilmallock;
Bruff V Templeglantine 18:45;
U15 Hurling League Division 2 Round 2
Garryspillane V Cois Laoi Gaels 19:00;
Ballybrown V St Patrick's;
U15 Hurling League Division 3 Round 2
Caherline V Shamrock Gaels;
U15 Hurling League Division reduced Numbers Round 2
Kilteely Dromkeen V St Mary's Sean Finns;
Glenroe V Bruree;
Most Read Stories