Limerick Bord na n-Og Fixtures / Results
April 15, 2014
RESULTS
Feile na nGael A Quarter-Finals
Adare 4 - 7, Monaleen 4 - 3;
Garryspillane 7 - 7, Ahane 2 - 5;
Na Piarsaigh 4 - 8, Kilmallock 1 - 2;
Patrickswell 1 - 8, Mungret St Paul's 0 - 4;
Feile na nGael B Quarter-Finals
Croagh Kilfinny 8 - 13, St Patrick's 1 - 1;
Pallasgreen 6 - 5, Cois Laoi Gaels 4 - 2;
Ballybrown 2 - 3, Cappamore 1 - 3;
Naomh Bríd 6 - 5, Newcastle West 0 - 7;
U16 Hurling Championship Division1
Kilmallock 6 - 13, South Liberties 1 - 10;
Murroe Boher 3 - 9, Na Piarsaigh 2 - 9;
U16 Hurling Championship Division 2A
Ballybrown 2 - 22, Caherline 1 - 6;
Pallasgreen 3 - 12, Bruff 2 - 6;
16 hurling Division 13 a side
Templeglantine 4 - 12, Tournafulla 3 - 1;
U15 Football League Division 1
Newcastle West 2 - 6, Mungret St Paul's 1 - 5;
Old Christians scr, Monaleen W/0
U15 Football League Division 2
South Liberties 5 - 14, Claughaun 4 - 2;
U15 Football League Division 3
Kildimo-Pallaskenry 3 - 8, Hospital Herbertstown 2 - 2;
Athea 6 - 7, Shamrock Gaels 1 - 4;
U15 Football League Division Reduced Numbers
St Mary's Sean Finns 2 - 17, Blackrock 0 - 0;
U16 Football 11 a side Cup
Blackrock 3 - 5, Mountcollins 0 - 3;
U16 Hurling Championship Division1
Kilmallock 6 - 13, South Liberties 1 - 10;
Murroe Boher 3 - 9, Na Piarsaigh 2 - 9;
U16 Hurling Championship Division 2A
Ballybrown 2 - 22, Caherline 1 - 6;
Pallasgreen 3 - 12, Bruff 2 - 6;
16 hurling Division 13 a side
Templeglantine 4 - 12, Tournafulla 3 - 1;
FIXTURES
THURSDAY APRIL 17th
U16 Hurling 11 a side Cup Round 1
Shamrock Gaels V St Mary's Sean Finns 18:15;
Bruree V Blackrock 18:15;
FRIDAY APRIL 18th
U16 Football Championship Division 1 Round 3
South Liberties V Claughaun 18:45;
SATURDAY April 19th
Feile na nGael B semi final
Naomh Bríd V Pallasgreen 18:45;
SUNDAY APRIL 20th
Feile na nGael A semi finals (Both 12noon Mick Neville Park)
Garryspillane V Na Piarsaigh;
Adare V Patrickswell;
Feile na nGael B semi final (Mick Neville Park 13:30)
Croagh Kilfinny V Ballybrown 13:30;
MODAY APRIL 21st (First named team at home. All games 18:15 except where mentioned)
U16 Football Championship Division 1 Round 3
Newcastle West V Monaleen;
St Patrick's V Fr Caseys;
Mungret St Paul's V Kilmallock;
U16 Football Champinship division 2 Round 3
Na Piarsaigh V Monaleen;
Ballybricken Bohermore V Kildimo-Pallaskenry
Granagh V Shannon Gaels;
St Kieran's V Athea;
Dromcollogher Broadford V Deel Rangers;
Pallasgreen V Kilteely Dromkeen;
Oola V Cappamore;
Murroe Boher V Ahane;
Hospital Herbertstown V Galbally;
Bruff V Askeaton 18:45;
U16 Football 13 a Side Cup Round 3
St Senan's V Knockainey;
Crecora Manister V Castletown Ballyagran;
Cois Laoi Gaels V Croom 18:45;
U16 Football 11 a side Cup Round 3
Shamrock Gaels V Blackrock;
WEDNESDAY APRIL 23rd (First named team at home - All Games 18:15 except where mentioned)
U15 Football League Division 1
Newcastle West V Old Christians 7pm;
Monaleen V Mungret St Paul's;
U15 Football League Division 2 Round 3
Claughaun V Galbally;
Bruff V South Liberties 18:45
U15 Football League Division3 Round 3
Shamrock Gaels V Hospital Herbertstown;
Athea V Kildimo-Pallaskenry;
U15 Football League Division Reduced Numbers Round 3
St Mary's Sean Finns V Kilteely Dromkeen;
St Senan's V Blackrock;
Most Read Stories