Kilkenny GAA Fixtures
Wed 18 May
Duggan Steel Under-14 Football Championship Roinn A - Semi-Final
Thomastown: Thomastown V O'Loughlin Gaels 6.30pm
Duggan Steel Under-14 Roinn A Cross Over Hurling League
Mooncoin: Mooncoin V James Stephens 7.30pm
Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn A - Semi-Final
Piltown: Piltown V Dicksboro 7.30pm
Thu 19 May
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Group A
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Mooncoin 7.30pm,
Group B
Inistioge: Rower Inistioge V Tullogher Rosbercon 7.30pm,
Dugann Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 2
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Galmoy/Windgap 7pm
Fri 20 May
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League
Group A
Ballyhale: O'Loughlin Gaels V Mullinavat 7.30pm
Palmerstown: Clara V Erins Own 7.30pm
Group B
Thomastown: Rower Inistioge V Bennettsbridge 7.30pm
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League
Group A
Pairc Sheamuis Stiophan: Lisdowney V Tullogher Rosbercon 7.30pm
Group B
Nowlan Park, Tullaroan V Graigue Ballycallan 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section A]
Group A
Kilmacow: Kilmacow V Mooncoin 7.30pm
Group B
Piltown: Piltown V Barrow Rangers 7.30pm
Country Style 3rd Team League Shield Final
Freshford: St Lachtain's V Dicksboro 7.30pm
Duggan Steel Under-14 Football Championship Roinn B - Quarter-Final
Pairc na Ratha: Glenmore V Dicksboro 7.30pm
Dugann Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 1
Piltown: Piltown V Young Irelands 7.30pm
Sat 21 May
St. Canice's Credit Union [Kilkenny] Senior Hurling League
Group A
John Locke Park: Ballyhale Shamrocks V Danesfort 5pm
Group B
Nowlan Park: Dicksboro V James Stephens 7.30pm
Ballyragget: Fenians V St Martin's 7.30pm
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Gowran: Glenmore V Conahy Shamrocks 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League
[Section A] Group A
Urlingford: Emeralds V Blacks and Whites 7.30pm
[Section A] Group B
Slieverue: Slieverue V Graignamanagh 7.30pm
[Section B]
Tullaroan: Tullaroan V Erins Own 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship Group B
St. John's Park: O'Loughlin Gaels V St. Patrick's 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group A
Bennettsbridge: Bennettsbridge V Clara 7.30pm
Iverk Produce South J.A.H. Championship Cross Over League
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Rower Inistioge 7.30pm
Sun 22 May
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League
Group A
Windgap: Carrickshock V Dunnamaggin 2pm
St. John's Park: St Lachtain's V Thomastown 2pm
Group B
Muckalee: Young Irelands V St. Patrick's 4pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League
[Section A] Group A
Cloneen: Cloneen V John Lockes 1pm
[Section B]
St. John's Park: O'Loughlin Gaels V St Martin's 7pm
Clara: Clara V Dicksboro 7pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship
Group A
Urlingford: Emeralds V Barrow Rangers 7pm
Group B
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Lisdowney 7pm
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Group A
Pairc na Ratha: Glenmore V Graignamanagh 7pm
Group B
Carrigeen: Carrigeen V Slieverue 11.30am
Mon 23 May
Country Style Foods South J.B.H.C. League Group B
Piltown: Piltown V Windgap 7.30pm
Duggan Steel Under-14 Roinn A Cross Over Hurling League
Canon Kearns Park: Erins Own V Dicksboro 7.30pm
Dugann Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 1
Muckalee: St Martin's V Kilmacow 7.30pm
Pairc na Ratha, Glenmore V Rower Inistioge 7.30pm
Freshford, St Lachtain's V Lisdowney 7.30pm
Piltown: Piltown V John Lockes 7.30pm
Danesfort: Danesfort V Young Irelands 7.30pm
Dugann Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 2
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Emeralds 7.30pm
Dr Tierney Park,: Graignamanagh V Galmoy/Windgap 7.30pm
Slieverue: Slieverue V Blacks and Whites 7.30pm
Mullinavat: Mullinavat V Bennettsbridge 7.30pm
Dugann Steel Under-14 Hurling League Group A Roinn C
Johnstown: Fenians V Cloneen/Railyard 7.30pm
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Carrickshock 7.30pm
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Tullaroan 7.30pm
Dugann Steel Under-14 Hurling League 13 Aside Group B Roinn C
Clara: Clara V Blacks and Whites 7.30pm
Ballyragget: St. Patrick's V Emeralds 7.30pm
Paulstown, Barrow Rangers V Ballyhale Shamrocks 7.30pm
Tue 24 May
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section B]
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V James Stephens 7.30pm
St. Canices [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior Hurling Cross Over League
Palmerstown: Dicksboro V Clara 7.30pm
Johnstown: Fenians V Erins Own 7.30pm
Inistioge: Rower Inistioge V Mullinavat 7.30pm
Muckalee: St Martin's V Danesfort 7.30pm
Michael Lyng Motors Aylward Cup Intermediate Hurling Cross Over League
Pairc na Ratha: Glenmore V Carrickshock 7.30pm
Tullaroan: Tullaroan V Dunnamaggin 7.30pm
Gowran: Young Irelands V St Lachtain's 7.30pm
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Thomastown 7.30pm
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan V Tullogher Rosbercon 7.30pm
Ballyragget: St. Patrick's V Lisdowney 7.30pm
J.J.Kavanagh and Sons Martin Treacy Junior Hurling Cross Over League
Piltown: Piltown V Emeralds 7.30pm
Slieverue: Slieverue V Blacks and Whites 7.30pm
Windgap: Windgap V Mooncoin 7.30pm
Paulstown: Barrow Rangers V Kilmacow 7.30pm
Dr Tierney Park: Graignamanagh V John Lockes 7.30pm
Galmoy: Galmoy V Cloneen 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group B
Coon: St Martin's V Dicksboro 7.30pm
Country Style Foods South J.B.H.C. League Group A
Kilmacow: Kilmacow V John Lockes 7.30pm
Duggan Steel Under-14 Roinn A Cross Over Hurling League
Palmerstown: Dicksboro V Mooncoin 7.30pm