Wed 02 Sep
Country Style Foods South J.B.H.League - Final
Mullinavat: John Lockes V Carrigeen 6.45pm Ref: Thomas Duggan
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A Group A
Tullaroan: Tullaroan V Graigue Ballycallan 7pm Ref: Eamon Larkin
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn C
Clara: Blacks and Whites V Fenians 7pm Ref: James Barry
Thu 03 Sep
St. Canice's Credit Union Byrne Cup Hurling - Final
Bennettsbridge: Clara V Rower Inistioge 6.45pm
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Coon: St Martin's V Bennettsbridge 7pm Ref: Julian O Dwyer
Fri 04 Sep
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League
Roinn B Group A
Freshford: St Lachtain's V Clara 7pm Ref: Paddy Bowden
Dunnamaggin: Dunnamaggin V The Harps 7pm Ref: Paschal Connolly
Roinn B Group B
Pairc na Ratha: Glenmore V John Lockes 7pm Ref: John Bennett
Galmoy: Galmoy/Windgap V Emeralds 7pm Ref: John Guinan
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Rower Inistioge 7pm Ref: John Walsh
Roinn C
Cloneen: Cloneen V James Stephens 7pm Ref: Ger O Grady
Mullinavat: Mullinavat V Barrow Rangers 7pm Ref: Willie Kearney
Sat 05 Sep
Martin Treacy Memorial Shield - Final
Venue: TBC: Young Irelands V Lisdowney 6pm
J. J. Kavanagh Junior [B] Hurling Championship - Final
Venue: TBC: Barrow Rangers V Piltown
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn A - Semi-Finals
Bennettsbridge: Ballyhale Shamrocks V Thomastown 5pm
Palmerstown: James Stephens V O'Loughlin Gaels 5.30pm
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn B - Final
Thomastown: Lisdowney V Kilmacow 3pm
Duggan Steel Under-16 Hurling Championship Roinn C - Semi-Final
Freshford: Fenians V O'Loughlin Gaels 7pm
Tue 08 Sep
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Kilmacow: Kilmacow V Dunnamaggin 6.30pm
Clara: Clara V The Harps 6.30pm
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Inistioge: Rower Inistioge V Lisdowney 7pm
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn C
Hugginstown: Carrickshock V Cloneen 7pm
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn A
Bennettsbridge: Dicksboro V Dunnamaggin 6.30pm
Tom Ryall Park: Lisdowney V Danesfort 6.30pm
Mullinavat: Mooncoin V Thomastown 6.30pm
John Locke Park: Graigue Ballycallan V Bennettsbridge 6.30pm
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn B
Gowran: Barrow Rangers V Graignamanagh 6.30pm
Freshford: Emeralds V St Martin's 6.30pm
Dunnamaggin: Galmoy/Windgap V Glenmore 6.30pm
Ballyhale: Rower Inistioge V Piltown 6.30pm
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn C
Danesfort: Conahy Shamrocks V Mullinavat 6.30pm
Palmerstown Tullogher Rosbercon V Cloneen/Railyard 6.30pm
Venue TBC: Tullaroan v Carrickshock 6.30pm
Wed 09 Sep
Duggan Steel Under-14 Hurling Championship Roinn B
Venue: TBC: O'Loughlin Gaels V Ballyhale Shamrocks 6.30pm
Venue: TBC: Young Irelands V Dicksboro 6.30pm
Allianz/Cumann na mBunscol
Roinn A Toymaster F.L. Group 1
St. John`s Senior NS` Kilkenny V Danesfort NS 3.45pm Ref: John Cooney
Gaelscoil Osraí, Loch Buí V Piltown NS 3.45pm Ref: Niocl s O Cearbhaill
Kilkenny CBS NS V Thomastown NS 3.45pm Ref: Niall Bergin
Top Oil Roinn [B] F.L. North
Clara NS V Urlingford NS 3.45pm Ref: Richard Mulrooney
Coon Muckalee NS V Conahy NS 3.45pm Ref: Kevin Cummins
Gowran NS V Gaelscoil Osraí, Loch Buí 3.45pm Ref: Laureena Murphy
Lisdowney NS V Clogh Mooneenroe NS 3.45pm Ref: Pat Robinson
Top Oil Roinn [B] F.L. South
Carrickshock NS V Scoil Phádraig Ballyhale 3.45pm Ref: Tomas Duggan
Kilmacow BNS V Mullinavat NS 3.45pm Ref: Joanne Quinn
Dunnamaggin NS V Kilmanagh NS 3.45pm Ref: Tom Hichey
St. Canice`s NS V Graigue/skeough 3.45pm Ref: Martin Hanrick
Top Oil Roinn [C] F.L. 11 A Side
Windgap NS V Bennettsbridge NS 3.30pm Ref: Simon Brophy
Goresbridge/Paulstown V Freshford NS 3.30pm Ref: Conor Murphy
Slieverue Mixed NS V Ballyragget NS 3.30pm Ref: Michael Quinn
Tweet