Kilkenny GAA Fixtures
Thu 14 May
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.L. - Semi-Final
Gowran: Young Irelands V Conahy Shamrocks 7.30pm Ref: Ollie O Neill
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Dr Tierney Park: Graignamanagh V Rower Inistioge 7.30pm Ref: John Bennett
Duggan Steel Under-16 Football Championship Roinn A - Quarter-Finals
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Graigue Ballycallan 7pm Ref: Owen Kenny
Canon Kearns Park: Erins Own V Dicksboro 7pm
Fri 15 May
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section B]
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Clara 7.30pm Ref: John Guinan
Coon: St Martin's V Erins Own 7.30pm Ref: Paul Hunston
Country Style Foods South J.B.H.C. League
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Windgap 7.45pm Ref: John Minogue
Carrigeen: Carrigeen V John Lockes 7.30pm Ref: Willie Kearney
Mooncoin: Mooncoin V Ballyhale Shamrocks 7.30pm Ref: Jim Fitzgerald
Slieverue: Slieverue V Kilmacow 7.30pm Ref: John Kennedy
Duggan Steel Under-16 Hurling League
Roinn A Group A
Larchfield: James Stephens V Dicksboro 7pm Ref: Pat Hayes
Duggan Steel Under-14 Hurling League - [All Games 6.30pm]
Roinn A Group B
Lisdowney: Lisdowney V St Lachtain's Ref: Conor Everard
Bennettsbridge: Bennettsbridge V Thomastown Ref: Paul Cahill
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan V Mooncoin Ref: Barry Donohoe
Roinn B Group A
Urlingford: Emeralds V Piltown Ref: Owen Maher
Muckalee: St Martin's V Kilmacow Ref: Podge Butler
Dr Tierney Park: Graignamanagh V Rower Inistioge Ref: John Bennett
Roinn B Group B
Clara: Clara V Galmoy/Windgap Ref: Sean Brennan
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Young Irelands Ref: Thomas Duggan
Pairc na Ratha: Glenmore V James Stephens Ref: Richard Dowling
Roinn C
Tullaroan: Tullaroan V Slieverue Ref: Stephen Delaney
Cloneen: Cloneen/Railyard V Carrickshock Ref: John Gill
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Blacks and Whites Ref: John Walsh
Ballyragget: St. Patrick's V Fenians Ref: Gerry Rafter
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Mullinavat Ref: Conor Fahey
Sat 16 May
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section A] Group B
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V Piltown 7.30pm Ref: Gay Rafter
J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L. Group E - [All Games 7pm]
Kilmacow: Kilmacow V Barrow Rangers Ref: Thomas Duggan
McGrath Park Bagenalstown: Erins Own V Naomh Moling Ref: Ollie O Neill
Galmoy: Galmoy V Blacks and Whites Ref: Eamon Mansfield
Iverk Produce South J.A.H.Championship League - [All Games 7.30pm]
Pairc na Ratha: Glenmore V Thomastown Ref: Owen Kenny
Inistioge: Rower Inistioge V Carrickshock Ref: Patrick Dunphy
Mooncoin: Mooncoin V Tullogher Rosbercon Ref: Willie Kearney
Paddy Grace under 14 Hurling Feile Roinn A Semi-Finals
St Johns Park: O'Loughlin Gaels v Dunnamaggin 11am Ref: Conor Everard
Clara: James Stephens v Danesfort 11am Ref: Pat Hayes
Sun 17 May
J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section B]
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Mullinavat 5pm Ref: Conor Everard
J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L.
Mooncoin: Mooncoin V Slieverue 1pm Ref: Paul Whelan
St. John's Park: O'Loughlin Gaels V Naomh Eoin 1pm Ref: Gay Rafter
J. J. Kavanagh and Sons Joe Walsh Cup - Quarter-Finals
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V Cloneen 1pm Ref: John Walsh
Muckalee: St Martin's V Erins Own 1pm Ref: John Guinan
J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup
Windgap: Windgap V Naomh Bríd 1pm Ref: Paschal Connolly
Palmerstown: Dicksboro V James Stephens 1pm Ref: Peter Burke
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.L. - Semi-Final
Venue: TBC: Lisdowney V St Lachtain's 1pm Ref: Eugene Ryan
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.L. - Quarter-Final
Paulstown: Barrow Rangers V Threecastles 1pm Ref: John Mc Cormack
Mon 18 May
Duggan Steel Under-16 Football Championship Roinn A
Mooncoin: Mooncoin V James Stephens 7pm
Tue 19 May
Duggan Steel Under-14 Hurling League - [All Games 7pm]
Roinn A Group A
Palmerstown: Dicksboro V Dunnamaggin
St. John's Park: O'Loughlin Gaels V Danesfort
Canon Kearns Park: Erins Own V James Stephens
Roinn A Group B
Mooncoin: Mooncoin V Lisdowney
Thomastown: Thomastown V Graigue Ballycallan
Freshford: St Lachtain's V Bennettsbridge
Roinn B Group A
Kilmacow: Kilmacow V Graignamanagh
John Locke Park: John Lockes V St Martin's
Piltown: Piltown V Barrow Rangers
Inistioge: Rower Inistioge V Emeralds
Roinn B Group B
Palmerstown: Dicksboro V Glenmore
Gowran: Young Irelands V O'Loughlin Gaels
Windgap: Galmoy/Windgap V Ballyhale Shamrocks
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Clara
Roinn C
Slieverue: Slieverue V Cloneen/Railyard
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V St. Patrick's
Johnstown: Fenians V Tullaroan
Mullinavat: Mullinavat V Tullogher Rosbercon
Hugginstown: Carrickshock V Conahy Shamrocks
Wed 20 May
Duggan Steel Under-14 Hurling League Roinn B Group A
Paulstown: Barrow Rangers V John Lockes 7pm
Tweet