Club fixtures (updated 14 June)

June 14, 2019

Gaeil Colmcille and Summerhill meet in the Division 1 FL

Fri 14 Jun 

Senior
All County B Football League Division 2, Venue: Moynalvey, (Round 7), Moynalvey V St Peter's, Dunboyne 19:45, Ref: Declan Browne 
All County B Football League Division 2, Venue: Enfield, (Round 7), Na Fianna CLG V Dunshaughlin GAA 19:45, Ref: Martin Dawson 
All County B Football League Division 3, Venue: Millbrook, (Round 7), Oldcastle V Donaghmore/Ashbourne 19:45, Ref: Seamus O Connor 
All County B Football League Division 3, Venue: Meath Hill, (Round 7), Meath Hill V Walterstown 19:45, Ref: Stephen Dawson 
All County B Football League Division 3, Venue: Curraha, (Round 7), Curraha V Castletown 19:45, Ref: Peter Downey 
All County B Football League Division 4, Venue: Dunderry, (Round 7), Dunderry V Dunsany 19:45, Ref: Tom Lorton 
All County B Football League Division 4, Venue: Sean Newman Park, (Round 7), St Ultan's V Syddan 19:45, Ref: Conor O Halloran 
All County B Football League Division 4, Venue: Summerhill, (Round 7), Summerhill V Seneschalstown GFC 19:45, Ref: Gus Martyn 
All County B Football League Division 4, Venue: Pace, (Round 7), St Paul's V Simonstown 19:45, Ref: Jason Buckley 
All County B Football League Division 5, Venue: Ratoath, (Round 7), Ratoath V Cortown 19:45, Ref: Roger Tobin 
All County B Football League Division 5, Venue: Moynalty, (Round 7), Moynalty GFC V Navan O'Mahonys 19:45, Ref: Patrick Clarke 
All County B Football League Division 5, Venue: Dunshaughlin, (Round 7), Dunshaughlin GAA V St Vincent's 19:45, Ref: Joe Synnott 
All County B Football League Division 6, Venue: Kilmainhamwood, (Round 7), Kilmainhamwood V Ballivor 19:45, Ref: Sean Kerley 
All County B Football League Division 6, Venue: Ballinacree, (Round 7), St Brigid's V Wolfe Tones 19:45, Ref: Padraig Boylan 
All County B Football League Division 6, Venue: Drumbaragh, (Round 7), Drumbaragh/Emmet V St Colmcilles 19:45, Ref: Peter Skelly 

Juvenile

RS Awards U12 Hurling League - Roinn C, Venue: Páirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 7), Wolfe Tones V Longwood 19:00, Ref: Mick Mc Donagh 

Sat 15 Jun 

Senior
All County B Football League Division 1, Venue: Skryne, (Round 8), Skryne V Ratoath 19:00, Ref: Martin Dawson 
All County B Football League Division 1, Venue: Ashbourne, (Round 8), Donaghmore/Ashbourne V Simonstown 19:00, Ref: Cormac Reilly 
All County B Football League Division 1, Venue: Grangegodden, (Round 8), Gaeil Colmcille V Wolfe Tones 19:00, Ref: Joey Curley 
All County B Football League Division 1, Venue: Seafield, Laytown, (Round 8), St Colmcilles V Seneschalstown GFC 19:00, Ref: David Gough 

Juvenile

RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 3, Venue: Rathkenny, (Semi-Finals), Rathkenny V Dunderry 17:00, Ref: Paul Mooney 
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 3, Venue: Dunshaughlin, (Semi-Finals), Dunshaughlin GAA V Summerhill 17:00, Ref: Martin Dawson 
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 8, Venue: To be confirmed, (Final), St Colmcilles V Seneschalstown GFC 17:00, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn C, Venue: Stamullen, (Semi-Finals), St Patrick's V Slane 14:00, Ref: Liam Reddy 
RS Awards U12 Football League - Roinn A, Venue: Páirc Uí Rís Piltown, (Round 7), St Colmcilles V Ratoath 14:00, Ref: Liam O Brien 
RS Awards U12 Football League - Roinn A, Venue: Seneschalstown, (Round 7), Seneschalstown GFC V Donaghmore/Ashbourne 16:00, Ref: Liam O Brien 
RS Awards U12 Football League - Roinn B, Venue: Summerhill, (Round 7), Summerhill V Walterstown 14:00, Ref: Owen Ganly 
RS Awards U12 Football League - Roinn B, Venue: Duleek, (Round 7), Duleek-Bellewstown V Dunshaughlin GAA 16:00, Ref: Barry Campbell 
RS Awards U12 Football League - Roinn D, Venue: Ballivor, (Round 6), Ballivor V Blackhall Gaels 16:00, Ref: Frank Scully 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn F, Venue: St. Finians Park, (Semi-Finals), Clonard V Ballinabrackey 14:00, Ref: Darren Geraghty 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn F, Venue: Moynalvey, (Semi-Finals), Moynalvey V Dunsany 14:00, Ref: Martin Ennis 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn G, Venue: Bective, (Semi-Finals), Bective/Cannistown V St Michael's 14:00, Ref: Tom Lorton 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn H, Venue: Castletown, (Semi-Finals), Castletown V Kilmainhamwood 14:00, Ref: Paul Mooney 
RS Awards U12 Football League - Roinn E, Venue: TBC, (Round 7), St Vincent's V Walterstown 14:00, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League - Roinn E, Venue: Millbrook, (Round 7), Oldcastle V Kilbride 14:00, Ref: Peter Skelly 
RS Awards U12 Football League - Roinn E, Venue: Rathkenny, (Round 7), Rathkenny V Curraha 14:00, Ref: Martin Dawson 

Sun 16 Jun 

Senior
All County A Football League Division 1, Venue: Skryne, (Round 13), Skryne V Navan O'Mahonys 14:00, Ref: Cormac Reilly 
All County A Football League Division 1, Venue: Syddan, (Round 13), Syddan V Ratoath 14:00, Ref: Sean Kerley 
All County A Football League Division 1, Venue: Enfield, (Round 13), Na Fianna CLG V Dunshaughlin GAA 14:00, Ref: Owen Ganly 
All County A Football League Division 1, Venue: Páirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 13), Wolfe Tones V Simonstown 14:00, Ref: Peter Skelly 
All County A Football League Division 1, Venue: Ashbourne, (Round 13), Donaghmore/Ashbourne V St Peter's, Dunboyne 14:00, Ref: Liam Reddy 
All County A Football League Division 1, Venue: Grangegodden, (Round 13), Gaeil Colmcille V Summerhill 14:00, Ref: Joey Curley 
All County A Football League Division 1, Venue: Millbrook, (Round 13), Oldcastle V Moynalvey 14:00, Ref: Joseph Curran 
All County A Football League Division 2, Venue: Carnaross, (Round 13), Carnaross V Seneschalstown GFC 12:00, Ref: Larry Mc Entee 
All County A Football League Division 2, Venue: Páirc Uí Rís Piltown, (Round 13), St Colmcilles V St Patrick's 14:00, Ref: Andrew Smith 
All County A Football League Division 2, Venue: Ballinabrackey, (Round 13), Ballinabrackey V Meath Hill 14:00, Ref: Jason Plunkett 
All County A Football League Division 2, Venue: Nobber, (Round 13), Nobber V St Michael's 14:00, Ref: Jack Gordon 
All County A Football League Division 2, Venue: Duleek, (Round 13), Duleek-Bellewstown V Bective 14:00, Ref: Andrew Lenehan 
All County A Football League Division 2, Venue: Curraha, (Round 13), Curraha V Dunderry 14:00, Ref: Liam O Brien 
All County A Football League Division 2, Venue: Trim, (Round 13), Trim V Rathkenny 14:00, Ref: Martin Ennis 
All County A Football League Division 3, Venue: Batterstown, (Round 11), Blackhall Gaels V Dunsany 11:00, Ref: Roger Tobin 
All County A Football League Division 3, Venue: Moynalty, (Round 11), Moynalty GFC V St Vincent's 11:00, Ref: Paul Mooney 
All County A Football League Division 3, Venue: Longwood, (Round 11), Longwood V Kilmainham 11:00, Ref: Patrick Melia 
All County A Football League Division 3, Venue: Ballivor, (Round 11), Ballivor V Drumbaragh/Emmet 11:00, Ref: Eamon Barry 
All County A Football League Division 3, Venue: Castletown, (Round 11), Castletown V Ballinlough 11:00, Ref: Seamus O Connor 
All County A Football League Division 3, Venue: Sean Newman Park, (Round 11), St Ultan's V Walterstown 11:00, Ref: Pat Clarke 
All County A Football League Division 4, Venue: Cortown, (Round 11), Cortown V St Brigid's 11:00, Ref: Conor O Halloran 
All County A Football League Division 4, Venue: Donore, (Round 11), St Mary's V Moylagh 11:00, Ref: Hugo Whoriskey 
All County A Football League Division 4, Venue: Kilbride, (Round 11), Kilbride V Clonard 11:00, Ref: Sean Gahan 
All County A Football League Division 4, Venue: Slane, (Round 11), Slane V Kilmainhamwood 11:00, Ref: Peter Downey 
All County A Football League Division 4, Venue: Boardsmill, (Round 11), Boardsmill V Clann na nGael 11:00, Ref: Shane Mooney 

Juvenile

RS Awards U14 Hurling League (Knockout) - Roinn A, Venue: Trim, (Semi-Final), Trim V Ratoath 11:00, Ref: Stephen Dowling 
RS Awards U14 Hurling League (Knockout) - Roinn A, Venue: Paddy O'Brien Park, (Semi-Final), Navan O'Mahonys V Dunderry 11:00, Ref: Frank Scully 
RS Awards U14 Hurling League (Shield) - Roinn A, Venue: Rathmolyon, (Semi-Final), Rathmolyon V Killyon/Longwood 11:00, Ref: Owen Ganly 
RS Awards U14 Hurling League (Shield) - Roinn A, Venue: Home Team Venue, (Semi-Final), Loughcrew Gaels/Gaeil Colmcille V Donaghmore/Ashbourne 11:00, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn C, Venue: Enfield, (Semi-Finals), Na Fianna CLG V Dunderry 11:00, Ref: John Mc Donnell 
RS Awards U12 Football League - Roinn A, Venue: Dunboyne, (Round 7), St Peter's, Dunboyne V Navan O'Mahonys 11:00, Ref: Robbie Barrett 
RS Awards U12 Football League (Knockout) - Roinn H, Venue: Páirc Baile Ghib, (Semi-Finals), Wolfe Tones V Round Towers 11:00, Ref: Martin Dawson 

Mon 17 Jun 

Juvenile
RS Awards U12 Hurling League (Knockout) - Roinn B, Venue: Dunganny 3, (Final), Kilmessan V Na Fianna CLG 18:30, Ref: TBC 
RS Awards U12 Hurling League (Knockout) - Roinn D, Venue: Dunganny 2, (Final), Trim V Navan O'Mahonys 18:30, Ref: TBC 

Tue 18 Jun 

Senior
A ll County Hurling League Division 3, Venue: Páirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 7), Wolfe Tones V Kilmessan 19:45, Ref: Eamon Barry 
All County B Football League Division 1, Venue: Dunboyne, (Round 8), St Peter's, Dunboyne V Summerhill 19:45, Ref: Jack Gordon 
All County B Football League Division 2, Venue: Duleek, (Round 7), Duleek-Bellewstown V Nobber 19:45, Ref: Andrew Lenehan 
All County B Football League Division 2, Venue: Carlanstown, (Round 7), St Michael's V Trim 19:45, Ref: Peter Skelly 

Juvenile

RS Awards U14 Hurling League (Knockout) - Roinn B, Venue: Dunganny 2, (Final), Boardsmill V Ratoath 18:45, Ref: TBC 
RS Awards U14 Hurling League (Shield) - Roinn B, Venue: Kiltale, (Final), St Peter's, Dunboyne V Wolfe Tones 18:30, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League - Roinn B, Venue: Simonstown, (Round 7), Simonstown V Gaeil Colmcille 19:00, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League - Roinn B, Venue: Trim, (Round 7), Trim V St. Ultan's/Cortown Gaels 19:00, Ref: David Killoran 
RS Awards U12 Football League - Roinn D, Venue: Ashbourne, (Round 6), Donaghmore/Ashbourne V St Peter's, Dunboyne 19:00, Ref: TBC 
RS Awards U12 Football League - Roinn E, Venue: Meath Hill, (Round 7), Drumconrath/Meath Hill V St Mary's 19:30, Ref: Paul Mooney 

Wed 19 Jun 

Juvenile
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 1, Venue: Dunganny 1, (Final), St Colmcilles V Seneschalstown GFC 19:00, Ref: TBC 
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 2, Venue: Dunganny 2, (Final), St Patrick's V St Peter's, Dunboyne 19:45, Ref: TBC 
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 4, Venue: Dunganny 3, (Final), Castletown V St.Vincents/Curraha 19:45, Ref: TBC 
RS Awards U14 Football League (Knockout) - Roinn 5, Venue: Dunganny 3, (Final), Bective/Cannistown V Moynalty GFC 18:30, Ref: TBC 

Thu 20 Jun 

Senior
All County B Football League Division 2, Venue: Dunboyne, (Round 8), St Peter's, Dunboyne V Duleek-Bellewstown 19:45, Ref: David Gough 
All County B Football League Division 3, Venue: Ashbourne, (Round 8), Donaghmore/Ashbourne V Meath Hill 19:45, Ref: Pat Clarke 
All County B Football League Division 4, Venue: Seneschalstown, (Round 8), Seneschalstown GFC V St Ultan's 19:45, Ref: Liam O Brien 
All County B Football League Division 4, Venue: Syddan, (Round 8), Syddan V St Paul's 19:45, Ref: Sean Kerley 
All County B Football League Division 4, Venue: Dunsany, (Round 8), Dunsany V Summerhill 19:45, Ref: Shane Mooney 
All County B Football League Division 4, Venue: Simonstown, (Round 8), Simonstown V Carnaross 19:45, Ref: Brian (Barney) O Rourke 
All County B Football League Division 5, Venue: Paddy O'Brien Park, (Round 8), Navan O'Mahonys V Gaeil Colmcille 19:45, Ref: Robbie Barrett 
All County B Football League Division 5, Venue: Masterson Park Ardcath, (Round 8), St Vincent's V Ratoath 19:45, Ref: Hugo Whoriskey 
All County B Football League Division 6, Venue: Páirc Uí Rís Piltown, (Round 8), St Colmcilles V Kilmainhamwood 19:45, Ref: Andrew Lenehan 
All County B Football League Division 6, Venue: Páirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 8), Wolfe Tones V Drumbaragh/Emmet 19:45, Ref: Stephen Dawson 

Fri 21 Jun 

Senior
All County B Football League Division 1, Venue: Páirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 9), Wolfe Tones V St Colmcilles 19:45, Ref: Patrick Clarke 
All County B Football League Division 1, Venue: Paddy O'Brien Park, (Round 9), Navan O'Mahonys V Skryne 19:45, Ref: Liam O Brien 
All County B Football League Division 1, Venue: Summerhill, (Round 9), Summerhill V Donaghmore/Ashbourne 19:45, Ref: Henri Clifford 
All County B Football League Division 1, Venue: Simonstown, (Round 9), Simonstown V Gaeil Colmcille 19:45, Ref: Joseph Curran 
All County B Football League Division 1, Venue: Ratoath, (Round 9), Ratoath V St Peter's, Dunboyne 19:45, Ref: Cormac Reilly 
All County B Football League Division 2, Venue: Trim, (Round 8), Trim V Na Fianna CLG 19:45, Ref: David Coldrick 
All County B Football League Division 2, Venue: Dunshaughlin, (Round 8), Dunshaughlin GAA V St Patrick's 19:45, Ref: Sean Gahan 
All County B Football League Division 2, Venue: Kilcloon, (Round 8), Blackhall Gaels V Moynalvey 19:45, Ref: Liam Reddy 
All County B Football League Division 3, Venue: Rathkenny, (Round 8), Rathkenny V Curraha 19:45, Ref: Keith Sheerin 
All County B Football League Division 3, Venue: Castletown, (Round 8), Castletown V Oldcastle 19:45, Ref: Conor O Halloran 
All County B Football League Division 3, Venue: Walterstown, (Round 8), Walterstown V Clann na nGael 19:45, Ref: Paul Mooney 
All County B Football League Division 5, Venue: Cortown, (Round 8), Cortown V Donaghmore/Ashbourne 19:45, Ref: Donal Smyth 
All County B Football League Division 5, Venue: Kilbride, (Round 8), Kilbride V Moynalty GFC 19:45, Ref: Roger Tobin 
All County B Football League Division 6, Venue: Kilmainham, (Round 8), Kilmainham V Moylagh 19:45, Ref: Seamus O Connor 

Thu 27 Jun 

Senior
SHC Group A, Venue: Páirc Tailteann, (Round 1), Kiltale V Kildalkey 19:45, Ref: Killian Jones 

Fri 28 Jun 

Senior
SHC Group A, Venue: Rathmolyon, (Round 1), Killyon V Longwood 19:45, Ref: Nick Fitzgerald 
SHC Group B, Venue: Páirc Tailteann, (Round 1), Trim V Kilmessan 20:00, Ref: Jason Buckley 
IHC Group A, Venue: Páirc Tailteann, (Round 1), Wolfe Tones V Donaghmore/Ashbourne 18:45, Ref: Donal Smyth 

Sat 29 Jun 

Senior
SHC Group A, Venue: Páirc Tailteann, (Round 1), Ratoath V St Peter's, Dunboyne 19:30, Ref: Richard Morris 
SHC Group B, Venue: Trim, (Round 1), Navan O'Mahonys V Boardsmill 18:00, Ref: Marcus Quinn 
IHC Group A, Venue: Páirc Tailteann, (Round 1), Dunderry V Clann na nGael 18:00, Ref: Fergus Smith 
IHC Group A, Venue: Athboy, (Round 1), Drumree V Gaeil Colmcille 19:30, Ref: Gus Martyn 
IHC Group B, Venue: Athboy, (Round 1), Kilmessan V Kildalkey 18:00, Ref: Patrick Foy 
IHC Group B, Venue: Trim, (Round 1), Rathmolyon V Kilskyre/Moylagh 19:30, Ref: Patrick Melia 

Sun 30 Jun 

Senior
SHC Group B, Venue: Trim, (Round 1), Na Fianna CLG V Blackhall Gaels 15:30, Ref: Bernard Heaney 
IHC Group B, Venue: Kildalkey, (Round 1), Kiltale V Trim 17:30, Ref: John Mc Donnell 
JHC- Group A, Venue: Trim, (Round 1), Killyon V St Peter's, Dunboyne 12:30, Ref: Patrick Melia 
JHC- Group A, Venue: Trim, (Round 1), Ratoath V Navan O'Mahonys 14:00, Ref: Martin Ennis 
JHC- Group A, Venue: Kildalkey, (Round 1), Clann na nGael V Rathmolyon 18:45, Ref: Stephen Masterson 

Mon 01 Jul 

Senior
J2HC Group B, Venue: Boardsmill, (Round 1), Boardsmill V Ratoath 19:45, Ref: John Mc Donnell 
J2HC Group B, Venue: Kilskyre/Moylagh, (Round 1), Kilskyre/Moylagh V Wolfe Tones 19:45, Ref: Shane Mooney 
J2HC Group B, Venue: Dunderry, (Round 1), Dunderry V Kiltale 19:45, Ref: Gerry O Brien 
J2HC- Group A, Venue: Drumree, (Round 1), Drumree V Kildalkey 19:45, Ref: Mark Reilly 
J2HC- Group A, Venue: Stamullen, (Round 1), St Patrick's V Trim 19:45, Ref: Sean Gahan 
J2HC- Group A, Venue: Longwood, (Round 1), Longwood V Na Fianna CLG 19:45, Ref: Gus Martyn 



Most Read Stories